Pokaż walentynce, ile on dla ciebie znaczy, z romantyczną kolacją we dwoje. Zapomnij o zatłoczonych restauracjach i barach – winie i kolacji w intymności własnego domu i szepcz przy świecach słodkie słowa miłości.

Zaproszenia

Wyślij swojemu mężczyźnie specjalną kartę walentynkową, która mówi mu, aby spodziewał się wieczoru romantycznego w domu. Spróbuj wyciąć serce z pięknego papieru w kolorze jagód i zainspirować go romantyczną poezją

Dekorowanie i stylizacja

Upewnij się, że ma ochotę na romans z zestawem dla dwóch osób. Zacznij od rześkiego białego obrusa i rozrzuć krwistoczerwone płatki róż na środku. Dodaj soczyste czerwone akcenty z jagodowymi pierścieniami na serwetki i czerwonymi świecami stożkowymi w srebrnych świecznikach i dziesiątkami różowych lampek do herbaty. Wyłącz światła i odtwarzaj nastrojową muzykę, na przykład Chet Baker Sings lub Songs for Swinging Lovers Franka Sinatry.

Menu, catering i koktajle

W duchu romansu serwuj menu pełne egzotycznych i erotycznych przysmaków. Rozpocznij wieczór od butelki szampana i świeżych truskawek, uzupełnionej półmiskiem pysznych serów, kawioru, pasztetu i zielonych winogron na ucztę bakalian.

Na wyjątkowy koktajl wypróbuj miksturę miłosną, taką jak Love Martini. Połącz 1 część syropu cukrowego z 4 częściami wódki i 4 częściami soku z granatów w shakerze koktajlowym i lodzie. Wstrząśnij, odcedź i podaj. Udekoruj cytrynowym akcentem.

W przypadku przystawki podawaj ostrygi z sosem chilli i limonką. Następnie podkręć ogień pikantną sałatką pomidorową i medalionami wołowymi w pysznym sosie z czerwonego wina. Na deser podawaj świeże figi skropione miodem.

Upominki i upominki

Daj mu pobłażliwą ucztę na pamiątkę wspólnego wyjątkowego wieczoru. Zapakuj ręcznie robione czekoladki w białe pudełko na wynos i zawiąż spersonalizowaną czerwoną wstążką lub wlej kilogram czekoladek do szklanego słoika. On to pokocha!