Po zejściu z chodnika jest to mniej proste niż lewa stopa, prawa stopa. Oto jak zmienić swój ruch od podstaw

Daj swoim stopom czas na dostosowanie

„Największym błędem, jaki widzę, jest to, że ludzie nagle dokonują całkowitej zmiany” . „Około 85% urazów podczas biegania wynika z błędu szkolenia. Może to zbyt wcześnie robić zbyt wiele – zwiększając głośność o ponad 10-15% tygodniowo – lub może to być całkowicie zmieniając teren, na którym biegasz. Radzę, aby każda zmiana była stopniowym przejściem – zacznij od trzy miliona [5K] i stopniowo zwiększaj głośność ”.

Biegnij zrelaksowany

Na początku musisz być napięty, a to przeszkadza w bieganiu. „Odprężony bieg może poprawić naturalny system zawieszenia dolnej części ciała”, szlak i niezwykle doświadczony George Anderson. „Ale potrzeba świadomego wysiłku, aby pokonać pragnienie usztywnienia stawów”. Zamelduj się co kilkaset metrów i zanotuj, kiedy się usztywniasz.

Użyj rąk

Są refleksją na drodze, ale mają kluczowe znaczenie dla wydajności na szlaku. „Kluczem jest użycie broni dla zachowania równowagi” – mówi autor i biegacz Tobias Mews. „Trzymaj ręce – a przynajmniej łokcie – nieco szersze, aby zwiększyć równowagę na bardziej technicznych szlakach. Może być konieczne podniesienie stóp nieco wyżej. ”
…i Twoje oczy

„Szlaki ze swej natury są zaśmiecone niebezpieczeństwami – kamieniami, korzeniami, odpadkami, piargiem, błotem, piaskiem i tak dalej – co oznacza, że ​​zmysły muszą być w pełni funkcjonalne” – mówi Mews. „Pomaga nie mieć obsesji na punkcie patrzenia na swoje stopy. Skoncentruj się na spojrzeniu z odległości około metra, aby dowiedzieć się, dokąd zamierzasz iść przez kilka kolejnych kroków. ” Wkrótce stanie się drugą naturą.

Nie przesadzaj

„Bieganie w terenie wymaga dużo większej równowagi niż na płaskich nawierzchniach, do których możesz być przyzwyczajony” . „Stopy lądujące pod zabawnymi kątami i stale pofalowane nachylenie stawiają zwiększone wymagania na stabilizatory w rdzeniu i biodrach, więc zawsze będziesz jechał wolniej niż na drodze. Najpierw biegnij według czasu, zamiast planować bieg na dystans i skończyć o godzinę dłużej niż planowałeś ”.

Celuj w podziały ujemne

„Zacznij powoli i oceniaj swoje samopoczucie co kilka minut” . „Zawsze lepiej jest kończyć mocniej, niż zaczynać silny i utykać w domu z błotnistym ogonem między nogami”. Nie staraj się utrzymywać stałego tempa podczas biegu – musisz biegać w zależności od ukształtowania terenu.

Oceń najpierw

„Oprócz odżywiania kluczem do każdej formy biegania jest poznanie własnego ciała” – mówi Mews. „Pomyśl o sobie jak o samochodzie – musisz znaleźć optymalną prędkość, która spala odpowiednią ilość tłuszczu i węglowodanów, nie poddając się beztlenowej i przegotowaniu. Najprostszym sposobem na to jest wykonanie testu bleep lub, jeśli masz szansę, test VO2 max – z których żaden nie jest zbyt zabawny. Ale wyniki są przydatne. ”