Istnieje ponad 50 stylów jogi, w tym te, które możesz robić razem ze swoim zwierzakiem.

Wszyscy wiemy już, że praktyka jogi jest korzystna dla ciała, umysłu i ducha. Ale joga to coś więcej. Sprawdźmy inne interesujące fakty dotyczące jogi oprócz tego, że pochodzi ona z Indii.

Jeśli planujesz zacząć jogę, wybierz jeden z ponad 50 stylów, które są obecnie znane ludzkości. Prawdopodobnie iskra inspiracji pojawiła się po obejrzeniu kilku znanych gwiazd lub modelek, które popisały się swoją najnowszą pozą do jogi na Instagramie lub podczas promocji marki. Z pewnością nawet celebryci korzystają z jogi w taki czy inny sposób. Jennifer Aniston, George Clooney i Drew Barrymore należą do celebrytów, którzy są publicznie znani z uprawiania jogi.

Ci, którzy mają ograniczony budżet, warto zauważyć, że joga może być niedroga, chociaż niektóre style mogą naprawdę zrobić dziurę w portfelu, jeśli nie jesteś na to gotowy.

Zauważyliśmy najnowsze trendy w jodze, a jeśli chcesz poznać nowe style, możesz rozważyć jogę nagą. Lub ćwicząc AcroYoga, wykonując akrobacje lub wykonując pozy jogi z psem (Doga)… poważnie. Zasadniczo, niezależnie od stylu życia i poziomu ekscentryczności, dostępny jest styl jogi.

Powody, dla których ludzie ćwiczą jogę

Entuzjaści ćwiczą jogę z różnych powodów. Podczas gdy wielu uważa, że ​​jest to tylko modna wymówka, aby nosić najnowszą odzież do jogi, dobre 98% praktykujących jogę robi to, aby poprawić swoje samopoczucie. Większość jest w to zaangażowana ze względów zdrowotnych. Teraz możemy przestać być osądzający.

Ponad jedna czwarta (28%) osób uprawiających jogę robi to w ramach leczenia problemów zdrowotnych.

Na podstawie podanych faktów można bezpiecznie założyć, że jogini należą do świadomej zdrowia grupy ludzi. Dzięki swojemu stylowi życia oraz liczbie codziennych czynności i pozy związanych z samopoczuciem i duchowością mają mniejsze szanse zachorowania. Istnieje bardzo duża szansa (87%), że jogini będą w stanie uniknąć przerażającej choroby serca. Mają o 55% mniejsze szanse na rozwój nowotworów złośliwych, a także o 50% mniejsze wizyty u lekarza w porównaniu do ich nie-jogicznych odpowiedników.

Jeśli jesteś biznesmenem, możesz rozważyć zatrudnienie lub utrzymanie pracowników, którzy ćwiczą jogę, tylko dlatego, że mają oni o 27% mniejsze szanse na absencję z powodu chorób.

Jest rzeczą oczywistą, że praktykujący jogę są zdrowsi. Podczas gdy joga jest bezpieczną praktyką, jogini nie są zwolnieni z obrażeń fizycznych. Spójrz na ten amatorski pokaz na zajęciach jogi, który uwielbia robić opaski na głowę, stojaki na ramionach lub pozy, które wkładają stopy za głowę. Nieostrożne postępowanie może spowodować obrażenia.

Aby nie przestraszyć tych, którzy dopiero zaczynają jogę, pozy te nie są trudne i szybkie. Jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele stylów jogi do wyboru. Nie musisz się czuć źle, jeśli nie możesz sprawić, by palce u nóg sięgały do ​​tyłu uszu. Joga polega na skupieniu, samopoczuciu, uważności i samoleczeniu.

Najlepsze jest to, że możesz ćwiczyć we własnym tempie.

Zdrowy styl życia jest modny.

Rośnie liczba osób, które stają się bardziej świadome swojego zdrowia niż kiedykolwiek wcześniej. bardzo ktoś przestrzega najnowszej diety lub ćwiczeń, a joga wpisuje się w ten trend. W niektórych przypadkach lekarze przepisują nawet jogę, aby pomóc w urazach, elastyczności i ogólnym zdrowiu. W ramach pracowniczych programów zdrowotnych wielu pracodawców zachęca teraz również jogę do innych działań w miejscu pracy.