Problemy z kręgosłupem to już choroba cywilizacyjna. Jej przyczyn jest wiele. Zbyt długie siedzenie, częste schylanie się w pracy, dźwiganie zbyt dużych ciężarów, zbyt mało ruchu, otyłość – to dopiero początek aż nazbyt długiej listy. Oczywiście wszystkie dolegliwości należy konsultować z lekarzem. Jednak można też sobie nieco pomóc samemu. Wystarczy, że kupimy odpowiedni materac na chory kręgosłup, który odciąży nasz zmęczony szkielet i pomoże mu się zrelaksować. Będziecie zdziwieni, jak wiele może pomóc taki komfortowy sen!

Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?

Przede wszystkim, dopasowany do naszej wagi. Im lżejszy będzie użytkownik, tym miększa może być posiadana przez niego przestrzeń do spania. Oznaczenie H1 mówi o produktach dla osób do ważących 60 kg, H2 – 50-80 kg, H3 – 80-100 kg, H4 – 100 kg i więcej.

Które jeszcze parametry są ważne gdy kupujemy materace lecznicze na kręgosłup?

  1. Dobra elastyczność punktowa, która ułatwi dopasowanie się powierzchni do naturalnej, anatomicznej budowy ciała osoby leżącej.
  2. Różne strefy twardości, odpowiednio dobrane do poszczególnych części ciała. Takich stref może być nawet siedem.
  3. Jeśli chodzi o rodzaj, materac na chory kręgosłup może być to produkt piankowy, lateksowy lub sprężynowy. Ważne jest jednak to, by każdy z tych produktów był zrobiony z najwyższej jakości materiałów, z pełną dbałością o szczegóły.
  4. Odpowiednia twardość – nie może być ona ani zbyt mała, ani zbyt duża. Najlepsza jest ta, w której po położeniu się przez nas materac zostanie dociążony tak, że dopasuje się krzywiznami do naszego ciała.

Gdy jeszcze mamy jakieś wątpliwości, najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu rehabilitacyjnego, w którym pracownik z odpowiednim doświadczeniem poleci nam najlepszy materac na bolące plecy. Specjalista wypyta nas o dolegliwości oraz o preferencje co do snu i na tej podstawie wybierze najwłaściwszy model. Przez pierwsze kilka nocy tak dobrany artykuł może wydawać się nam niezbyt wygodny. Nie martwmy się jednak o to – po prostu nasze ciało będzie chciało spać tak, jak spało wcześniej, co nie zawsze było najzdrowsze.