Dorosłe dzieci zawsze chcą zapewnić jak najlepszą opiekę swoim starzejącym się rodzicom. Niestety, nie zawsze są w stanie poświęcić im tyle czasu i uwagi, ile jest to konieczne. W końcu mają swoje rodziny oraz obowiązki biznesowe. W takiej sytuacji, wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z usług, jakie oferują prywatne lub publiczne domy opieki. Chociaż pobyt w takim miejscu często ma bardzo pozytywny wpływ na seniora, to jednak zdarza się, że starsze osoby niechętnie się na niego decydują. Jak można ich do tego zachęcić?

Senior w domu opieki – całodobowa opieka

Z roku na rok odchodzi się już od poglądu, jakoby umieszczenie bliskiej osoby w domu opieki byłoby niewdzięczne czy bezduszne. Wbrew pozorom obiekty takie potrafią zapewnić seniorom naprawdę komfortowe warunki. Często w miejscach takich mogą oni spędzać czas o wiele przyjemniej niż samotnie w pustym mieszkaniu bez towarzystwa oraz odpowiedniej opieki. W jaki sposób można więc przekonać seniora do pobytu w placówce, jaką jest dom dla seniora Dąbrowa Górnicza? Z pewnością warto podkreślić to, że w takich placówkach będzie miał zapewnioną całodobową opiekę pielęgnacyjną. Wykwalifikowani opiekunowie będą dostępni o każdej porze dnia i nocy. Senior może też liczyć na regularną kontrolę stanu zdrowia, różne badania oraz interwencję w razie nagłych problemów – nawet jeżeli wystąpią w środku nocy.

Towarzystwo osób z ich grupy wiekowej

Bliscy często nie są w stanie zapewnić starszym rodzicom tyle uwagi i zainteresowani, ile by chcieli. Często więc senior przesiaduje całe godziny w domu przed telewizorem, co nie jest dobre dla jego zdrowia ani samopoczucia. Natomiast domy opieki są w stanie zapewnić towarzystwo osób z ich grupy wiekowej. Jeżeli potrzebują chwili samotności mogą udać się do swojego pokoju, gdzie będą mieli telewizor, prywatną łazienkę, a nawet połączenie z internetem. Gdy jednak zapragną nieco rozrywki mogą udać się do wspólnych pomieszczeń, gdzie znajdują się inni seniorzy, chętni do rozmowy. Co więcej, pracownicy takich placówek dokładają starań, aby ich podopieczni nie narzekali na nudę. Zapewniają im różnego rodzaju rozrywki, zachęcają do aktywności fizycznej oraz umysłowej.

Odpowiednio przygotowana placówka

Kolejną kwestią, która może przekonać seniora do pobytu w domu starców jest otoczenie placówki. Obiekty takie zazwyczaj posiadają duży ogród czy nawet park oraz położone są w spokojnych i urokliwych okolicach. Co więcej, obiekt stworzony jest z myślą o osobach, które mają różne ograniczenia – jest pozbawiony schodów, stopni czy innych niebezpieczeństw. Zarówno łazienki, jadalnia jak i inne pomieszczenia są w pełni bezpieczne i pozwalają na komfortowe przemieszczanie się.