Gaming room, czyli inaczej pokój do gier to nowość w naszym kraju, która w krótkim czasie zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, młodzi przepadają za wielogodzinnymi grami na konsoli w towarzystwie przyjaciół. Wystrój tego pokoju powinien być dopasowany przede wszystkim do potrzeb miłośnika gier i jego indywidualnego gustu. O czym warto pamiętać podczas jego aranżacji? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Wyposażenie pokoju gamingowego

Aranżując pokój gamingowy, na samym początku warto zastanowić się nad jego wyposażeniem. Najważniejszymi elementami w tym pomieszczeniu jest biurko oraz fotel. Do ich zakupu warto podejść bardzo starannie, ponieważ od nich zależy komfort gracza, a nierzadko także jego samopoczucie. Wybierając odpowiednie krzesło, należy brać pod uwagę przede wszystkim indywidualne cechy jego użytkownika, w tym wzrost i wagę. Dobrze jest zmierzyć wysokość oparcia oraz szerokość i głębokość siedziska. Na ergonomie fotela wpływa też obecność dodatkowych poduszek, które można łatwo regulować oraz wypełnienia mebla. Nie mniejsze znaczenie mają materiały, którymi został obity – dobrze, jeżeli są przyjemne w dotyki i przepuszczają powietrze. Im więcej parametrów jest regulowanych w danym fotelu, tym większy komfort będzie zapewniał. W przypadku biurka, także warto stawiać na modele regulowane. Ich blat powinien być na tyle duży, że pomieści wszystkie niezbędne elementy, w tym głośniki, monitor, klawiaturę, myszkę oraz sam komputer.

Jak zaaranżować pokój gamingowy?

Skompletowałeś już niezbędne meble oraz resztę wyposażenia, które przydarzą się w pokoju gracza? Teraz pora na jego aranżację. Wybierając farbę do ścian najlepiej rezygnować ze zbyt intensywnych kolorów, które mogłyby rozpraszać użytkowników. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybranie stonowanego tła oraz dodatków w żywych odcieniach. Duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie tego pokoju – sprawdzą się szczególnie lampy LED-owe. Natomiast rolety lub żaluzje w oknach będą zapobiegać odbijaniu się światła słonecznego.