Komplet wypoczynkowy to jeden z najważniejszych elementów salonu. Dzięki niemu pomieszczenie to jest komfortowe i pozwala na pożądany wypoczynek. Dobranie odpowiedniej sofy do danego pokoju wcale nie jest łatwym zadaniem – w końcu pełni ona nie tylko funkcję praktyczną, ale też stanowi jego główną ozdobę i dekorację. Po wejściu do salonu, zazwyczaj pierwsze co rzuca się w oczy, to właśnie komplet wypoczynkowy. Co warto wiedzieć o różnych jego rodzaj? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru.

Najpopularniejsze rodzaje kompletów wypoczynkowych

Jesteś na etapie aranżacji swojego salonu i zastanawiasz się, na jaki komplet wypoczynkowy postawić? Możliwości jest naprawdę wiele. W ostatnich czasach dużą popularnością się obszerne sofy w kształcie litery L, potocznie nazywane narożnikami. Są doskonałym wyborem do dużego salonu, ponieważ zajmują sporo miejsca. Ich atutem jest wygoda, zapewniają odpowiednią przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Dostępne są modele, które pomieszczą nawet 8-10 osób. Innym rodzajem kompletu wypoczynkowego jest zestaw składający się z sofy oraz dwóch foteli. To tradycyjny wybór, który cieszy się popularnością już od wielu lat – sprawdzi się szczególnie w salonach utrzymanych w klasycznym stylu. W małych pomieszczeniach możesz postawić na meble rozkładane – na przykład dwuosobową sofę w wersji z oparciem lub bez, która po rozłożeniu zapewnia Ci dodatkową przestrzeń do relaksu.

Na jaki komplet wypoczynkowy postawić?

Komplety wypoczynkowe różnią się nie tylko rozmiarem, kształtem i budową. Duże znaczenie ma także rodzaj tapicerki, kolory oraz dodatkowe funkcje. Dużym powodzeniem cieszą się sofy pokryte tkaniną sztruksową lub welurową – między innymi dlatego, że są niezwykle przyjemne w dotyku. Ich wadą jest trudne usuwanie zabrudzeń, dlatego rodziny z dziećmi lub zwierzętami, powinni starannie przemyśleć ich zakup. Coraz większą popularność zyskują proste komplety wypoczynkowe drewniane, które są minimalistyczne i ekologiczne. Dają one dużo swobody w doborze dodatków i świetnie pasują do stylu rustykalnego czy skandynawskiego. Innym rozwiązaniem jest komplet wypoczynkowy pokryty skórą. To luksusowy i trwały materiał, o który należy odpowiednio dbać. Możesz też zdecydować się na sztuczną skórę, czyli skaj – jest on bardzo łatwy do utrzymania w czystości i prezentuje się równie atrakcyjnie.