Butelka wina to jeden z popularniejszych prezentów dla osób dorosłych. Kupuje się ją z różnych okazji: urodziny, ślub, rocznica czy podziękowanie za pomoc. Już sama butelka często wygląda bardzo elegancko, jest wyposażona w ekskluzywną etykietę. Jednak, by podnieść wytworność tych upominków, warto je spakować w specjalne pudełka na wino. Jest ich przynajmniej kilka rodzajów. Które z nich będzie najlepiej pasowało do danej okazji, do nadchodzącej okoliczności?

Opakowanie na wino – typy

Pierwszą z odmian omawianych produktów są te, które przypominają okładkę książki. Do ich wnętrza chowamy butelkę, obok której czasem zostaje jeszcze miejsce na słodkości czy ozdobny wypełniacz. Za to, by okładka się nie otwierała, będzie odpowiadał mały zatrzask lub niewielki magnes.

Ciekawe pudełka na wina to tak zwane szkatułki zrobione z drewna, tworzywa sztucznego czy grubego, wytrzymałego kartonu. W ich wnętrzu znajduje się specjalnie wytłoczona przestrzeń na trunek, niekiedy też będziemy mogli do niego dołożyć otwieracz czy inne akcesorium.

Bardzo klasyczne opakowanie na butelkę wina to proste pudełeczko składające się z dwóch elementów – spodu i wieczka. Może być ono idealnie dopasowane do siebie lub zaprojektowane tak, by między górą a dołem pozostawało nieco wolnej przestrzeni.

Na koniec nie możemy zapomnieć o czymś, co spotkamy w absolutnie każdym sklepie z alkoholem, bez względu na to czy będzie to duży supermarket czy mały sklepik osiedlowy. To wysoka, podłużna torebka na wino. Na jej zewnętrznej części znajdziemy nadruk związany z trunkiem lub inny, bardziej uniwersalny (kwiaty, wzory geometryczne i inne). W górnej części umieszcza się ozdobne sznureczki z uchwytami, za które będziemy przenosić torebki.

Ach, byśmy zapomnieli. W sprzedaży dostępna jest także okrągła tuba na wino. Jej główna część zrobiona jest z kartonu z nadrukiem lub bez nadruku, zaś dół i góra tuby zakończone są mocnym wieczkiem dobrze trzymającym się korpusu. By podnieść elegancję takiego opakowania, warto dodać do niego ozdobną kokardę.