Toaletka to mebel, który może pochwalić się bardzo długą tradycją. W wieku XVIII przyjmowała ona formę niewielkiego stolika wyposażonego w szuflady, nad którym umieszczone było lustro. Toaletka od zawsze była i w dalszym ciągu utożsamiania z typowo kobiecym meblem, który służy do wykonywania makijażu i codziennej higieny. Czy w obecnych czasach także cieszy się ona dużym powodzeniem? Jak najbardziej! Te kobiece meble są cały czas promowane przez aktorki i celebrytów z całego świata. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ich zakup.

Toaletka kiedyś i dziś

Toaletki w XVIII wieku najczęściej znajdowały się w salonach, a nie w sypialniach jak to jest obecnie. Ich ważną częścią było lustro, które jednak w większości przypadkach było ukrywane pod podnoszonym blatem. Oprócz niego mebel był wyposażony w liczne półki i szuflady, w których znajdowały się szczotki, grzebienie, pudry czy inne elementy do codziennej higieny. Jak formy przyjmują w dzisiejszych czasach toaletki? Dużym powodzeniem cieszą się zarówno te utrzymane w stylu klasycznym lub vintage, jak i bardzo nowoczesne i modernistyczne modele. Ich nieodłączną częścią jest lustro – najczęściej okrągłe lub prostokątne, jednak rzadziej chowane. Toaletki także wyposażone są w liczne przegródki i półki lub podnoszony blat. W ich otoczeniu zamontowane jest dobre oświetlenie, które pozwala na precyzyjne nałożenie makijażu.

Aranżacja wnętrza z toaletką – co warto wiedzieć?

Dlaczego obecnie warto wyposażyć swoją sypialnię lub inne pomieszczenie w toaletkę? To mebel, który wywołuje uśmiech i przywołuje miłe wspomnienia. Korzystając z niego poczujesz się wyjątkowo – będziesz mieć swoją własną przestrzeń, z której nikt inny nie będzie korzystał. Co więcej, za toaletką przemawiają także względu praktyczne – dzięki niej zachowasz porządek w swoich kosmetykach i biżuterii oraz zaoszczędzisz sporo czasu. Wszystkie drobiazgi będziesz mieć pod ręką, co ułatwi Ci wykonywanie porannego makijażu. Toaletkę możesz też wykorzystywać do innych celów – na przykład do nauki i pracy.