Aby złagodzić ból pleców, celuj w materac piankowy o średniej twardości. Ten rodzaj materaca przylega do ciała i wspiera krzywiznę kręgosłupa wzdłuż kluczowych obszarów, takich jak dolna część pleców i szyi. Przeczytaj recenzje innych osób, które kupiły materac, aby sprawdzić, czy to pomaga w bólu pleców.

Jak często musisz wymieniać materac?

Eksperci od snu sugerują wymianę materaca co 5-10 lat. Dobrym znakiem, że potrzebujesz nowego materaca jest to, że zauważysz jakieś obwisłe miejsca lub zaczniesz odczuwać ból pleców po przebudzeniu. Celuj w dolną część tego spektrum, jeśli jesteś podatny na bóle ciała z powodu wieku lub warunków medycznych.

Czego powinienem szukać w materacu?

Poszukaj średnio twardego materaca z materiału, który przylega do twojego ciała, takiego jak pianka z pamięcią. Zastanów się również, czy będziesz dzielić łóżko z partnerem czy zwierzętami. Jeśli tak, postaraj się o łóżko typu queen-size, aby dać obu śpiącym miejsce na rozciągnięcie. Na koniec przeprowadź swoje badania: przeczytaj recenzje i kup tylko materac, który oferuje dobrą gwarancję i okres próbny.

Czy twarde materace są lepsze dla twoich pleców?

To mit, że twardy materac najlepiej nadaje się na plecy. Zbyt twardy materac może w rzeczywistości wywierać nacisk na różne części ciała, co może prowadzić do bólu rano. Zamiast tego staraj się zachować równowagę i uzyskaj średnio twardy materac. To zapewni zarówno wsparcie, jak i miękkość, których potrzebujesz, aby obudzić się lepiej.

Czy materac może powodować ból pleców?

Tak, materace mogą powodować ból pleców. Zbyt twardy materac wywiera nacisk na niektóre części ciała, na przykład na ramię i biodro, jeśli śpisz z boku, co może powodować ból. Z drugiej strony spektrum zbyt miękki materac pozwoli ciału zapaść się w nienaturalną pozycję i nie będzie wspierał prawidłowego wyrównania kręgosłupa.

 

Jeśli zadajesz sobie czasem takie pytania:

Zobacz materac ortopedyczny lateksowy 30cm

Zobacz materac ortopedyczny visco memory 28cm

Lateks najlepiej dopasowuje się do kształtu ciała

Strefy komfortu

  • optymalna podpora dla głowy
  • strefa wysokiego komfortu
  • strefa podparcia lędźwi
  • strefa komfortu bioder
  • strefa podparcia ud
  • strefa podparcia łydki
  • komfortowe podarcie stóp

Jaka jest idealna twardość materaca?


Wiele osób z bólem pleców uważa, że bardzo mocny materac pomoże złagodzić ich ból. To nie jest prawda. To, czego potrzebujesz, nie jest twardym materacem skalnym, ale wygodnym i mocnym materacem, który podtrzymuje Twoje ciało.

Materace lateksowe zapewniają wsparcie odciążające w obszarach, w których większość materacy nie potrafi.

Zalety spania na materacu lateksowym